Описани са 5 лесни факта за лозаризма

Описани са 5 лесни факта за лозаризма

Описани са 5 лесни факта за лозаризма

Blog Article



Страни, които не са имали място на винената карта на континента преди години, днес разширяват производството си

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.

По дисциплината „Основи на лозарството“, студентите  получават познания за състоянието и тенденциите в развитието на лозарството в България, Европа и света, разпространението и значението на лозовото растение.

Теоретичната предпоставка за рентабилно отглеждане на лозовата култура и прилагането на високоефективни технологии в страните с тропичен и субтропичен климат е доброто познаване на биологичните особености на лозовото растение.

При производство на лозов посадъчен материал, за стратификацията се използват стърготини от горски видове, които не са стерилизирани.

Климатичните промени и ефектите върху земеделието в Добруджа

Изтъкнати учени в областта на лозарството са Ив. Добрев (ампелография), Н.

Голем придонес во развојот на лозарството во нашата лозарство земја даваат и формираните научни установи, меѓу кои значајна улога и долга традиција има Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје, во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, кој формира стручни кадри од областа на лозарството и винарството.

Получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материа ... Овощарство и лозарство

Оваа статија поврзана со вино е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.

Ароматът на червените вина съчетава черни и червени горски плодове, сливи, подправки, ванилия и ядки. Вкусът се характеризира с меки танини, балансиран, сочен, с плодова свежест.

Базата разполага със сортимент от листопадни и нелистопадни тропични и субтропични видове.

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page